Moderní bezpečnostní kamerové systémy dneška jsou založené na digitální technologii. Obraz je zpracován přímo v kameře na HW úrovni a v digitální formě přenášen do záznamové zařízení nebo přímo k uživateli. Top bezpečnostní IP kamery mají rozlišení více než  20 Mpix s podporou komprese obrazu H.265+ a 4K UHD rozlišení, což je podstatně více než ostatní technologie bezpečnostních kamer (Analog, AHD apod.), vč detekce požáru, rozpoznávání RZ, spouštění EZS aj.

Při návrhu kamerových systémů založených na IP technologii je nutno dbát na dostatečnou propustnost počítačové sítě. Pro větší kamerové systémy je nutné počítačovou síť pro IP kamery dimenzovat na rychlost 1GB/s s dostatečnou propustností aktivních komponent sítě tz. switche, AP apod. Tím se zaručí dostatečná rychlost také s ohledem pro případné rozšíření kamerového systému. Také je zapotřebí zálohování napájení celého kamerového systému např. UPS.

IP kamery můžeme připojit jak po UTP kabelu tak i optickým vláknem nebo bezdrátově pomocí WiFi. Optické vlákno využíváme v případě velmi dlouhých tras nebo v instalacích s vysokým rušením. Bezdrátové připojení využíváme pro připojení kamer, kde je obtížné instalovat kabeláž nebo pro překonání prostoru mezi budovami a podobně.

Máme dlouholeté zkušenosti s montáží jak malých IP kamerových systémů, tak rozsáhlých instalací, rádi Vám doporučíme a připravíme nabídku přímo na míru pro kvalitní a spolehlivý provoz IP kamerového systému. Kamerové systémy montujeme po celé ČR.

 

Vlastnosti IP kamer

  • maximální rozlišení více jak 20 Mpix
  • vysoká snímkovací frekvence
  • videoanalýza přímo v kameře
  • bezdrátové připojení přes WiFi
  • možnost kombinace s AHD kamerami

 

Díky vysokému rozlišení IP kamer uvidíte mnohem více detailů a pokrytá plocha jedinou kamerou je větší než u starších druhů kamerových systému.      

 

Pro vypracování nezávazné nabídky kamerového systému nás neváhejte kontaktovat.